ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

НМЕНЩЕЗНШЩТЩТИМСКЧУКМГИНШГТЩШЬЛТГИНМЕ
Describe two key features of the Elizabethan religious settlement
PLS ANSWER WILL GIVE BRAINLIEST
Social problems? What is sociology's contribution?
The circumference of a circle is 36.424 feet. What is the circle's diameter?
bina ayat perkataan pembelajaran, perolehan, keusahawan, kelayakan, keihsanan​
Claire just purchased a new silk dress for her school’s winter formal because she loves the feel of silk. Based on her tactile senses, which explains why Claire
PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST FIND THE SURFACE AREA​
What was the main goal of an Aztec warrior during battle?
I shall give you my spare keys in case you __home before me