francine380 francine380
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Determine the unit rate of the situation: purchasing 3 yards of fabric for $7.47 * 2.49 What is the label that you would use to describe your unit rate? *

Respuesta :

jeffhardy00 jeffhardy00
  • 03-02-2021

Answer:

what grade are you in

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If needed information from someone what type of sentence would you most likely use
Is a bimolecular reaction necessarily second-order? Is a second-order reaction necessarily bimolecular? Answer, with explanations and clarifications.
Dave has had a gym membership for 10 weeks. He goes to the gym 5 times a week. Each visit, he exercises for 1.75 hours. He spends 0.5 hours on the treadmill and
a spoon is 5ml or 5 l
Select the proper placement for parentheses to speed up the addition for the expression 4 + 6 + 5         A. (5 + 6) + 4   B. (4 + 6) + 5   C. 4 + (6 + 5)   D.
How to find the average of speed and acceleration
How does multiplication relate to time conversion?
list three events that would cause beaches to erode
Which of the following lists includes only bodies of water? a. plateaus, canyons, straits b. gulfs, seas, peninsulas c. bays, plains, lakes d. estuaries, st
Ciguatoxin is a poison made in small amounts by ___