webkai5141
webkai5141 webkai5141
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap please help me.

i need help asap please help me class=

Respuesta :

rlister rlister
  • 03-02-2021
Okay so, $16.80 - $6.30= $10.50


So the answer is $10.50
Answer Link
aimeecoupons2280
aimeecoupons2280 aimeecoupons2280
  • 03-02-2021
So, the total cost is 16.80. The bead cost 6.30, so you need to subtract. 16.80 - 6.30 is 10.50. To figure out how much EACH pendant cost, you divide your answer (10.50) by 3 because there are 3 pendants. 10.50 divided by 3 is 3.50. Each pendant cost $3.50.
Answer Link

Otras preguntas

Anyone... l will give BRAINLIEST!!​
What is the highest lake in Bolivia? Aguado Lake Quilomari Lake Titicaca Lake Alto Lake
the power of a bulb is 100 watt .what does it mean​
Consider right angle triangle PQR below Which expressions are equivulant to tan R
Do you know this for social studies
essay letter to your dad asking him to pay you for a school trip​
Carson is hiking a trail that is 12 kilometers long. one-fourth of the way through the course, he stops to rest. how many meter does carson have left to hike on
Which of the following is NOT a density formula? Density = mass/volume Density = volume/mass mass = density x volume volume = mass/density
main and secondary characters in pocahontas by joseph bruchac! 30 points
How did the colonists combat starvation?