quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

how do u add monomials explain
The team must score an additional 6 points to win the game. There are 10 more chances to score one point. What inequality represents the number of chances,
What scale is used to measure the strength of an earthquake?
HELP ME FOR NUMBER 6 THROUGH 8
An example of natural selection is the tail of a male peacock. The females of the species choose mates based on the colors of the males’ tail feathers. If femal
what can a reader use to make an inference about character? A. Research into other books written by the same author B. Information the author has provided in t
If the sum of a number and six is doubled, the result is five less than the number. find the number
Which is an interconnection of food chains in an ecosystem?
What do authors of fiction stories teach readers?
Please help with these 3 questions