potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which consequence is intentional
which of the following is a good way to gauge muscular endurance
15 divided by what gives you 30
on a distance vs. time graph, the line of an object at rest is a a. curved line with a slope of zero b. flat line with a slope of zero c. jagged line with a
WORTH 40 POINTS PLEASEEEEEE ANSWER
How does the number of organisms in each level change as you move close to species level
PLEASE HELP ON THIS ONE ALSO
which of the following is part of the definition of good sportsmanship
Is this true or false?
Classify the following triangle. Check all that apply