parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Let’s work with some actual data this time. Go online to research and find a set of real-world data in two variables. The data can be in tabular form or in a sc
What did China after Mao look like?
The elevator in the a downtown skyscraper goes from the top floor down to the lowest level of the underground parking garage. If the building is 330 feet tall a
Select the correct answer. Which statement is true of the graphed function? A. More information is needed to determine whether the graphed function is even, o
please help it's for my final solve for x ​
if f(x)=(3+x)/(x-3), what is f(a+2)?
Which statement best illustrates a synthesis of ideas between these two texts? In his diary, Meriwether Lewis diligently records details about the plants and an
Which ordered pair comes from the table? Please help me!
Larry is assisting a buyer who's making an offer on his client's listing. If Larry is too helpful to the buyer, what might occur
In this passage, Achebe includes a quotation from Heart of Darkness. Why is it effective as evidence that Conrad has racist views? It shows that Conrad saw Afri