amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Miley went to the store with a $10 bill. She went to get 8 jumbo dill pickles for her family. If she spent the whole $10, what was the cost of each jumbo dill pickle?

Respuesta :

monstqrcore
monstqrcore monstqrcore
  • 02-02-2021

answer is 1.25

because 10 divided by 8 equals 1.25

Answer Link
emmaaa29 emmaaa29
  • 02-02-2021
The answer is $1.25 because 10 divided by 8 is 1.25
Answer Link

Otras preguntas

What do the larva and pupa stages have in common?
T takes 2 hours to cycle 20km.Find his average speed in km/h
Ancient region of southwest Asia between the Tigris and Euphrates rivers
I need help with this problem 91+(-7)-5
In what forms can tobacco be used?
Explain why line segment is considered a defined term in geometry
The first thing to focus on when creating a workout plan is determining the frequency of the activity choosing the intensity level watching others complete t
which is bigger 0.45 or 2/5
Estimate the square root of 60 to the nearest whole number
Which system of equations is represented by the graph? A) y = x plus 4, over x plus 2 y = x + 4 B) y = x plus 4, over x plus 2 y = x − 4 C) y = x minus 4, over