litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

Deaf art can be divided into which of the following two categories. A. general Deaf art and De'VIA B. painting and drawings C. American and International D. s
Which of the following sentences is a compound sentence? A. The line was significantly shorter than usual which was a relief. B. The coffee shop wa
give your opinion on if you would trust your accounts with an online bank. Explain why or why not. MANY people do not. MANY people do.
By including words like "odious aristocracy" and "hateful oligarchy," Anthony appeals to the logic of her audience. True or False
Describe three factors that make up the abiotic environment of a tropical rainforest
The Ancestral Puebloans protected themselves from raiders by building Question 10 options: great stone fences called kiva. housing complexes on cliffs. a system
Making homemade ice cream is one of life's great pleasures. fresh milk and cream, sugar, and flavorings are churned in a bucket suspended in an ice–water mixtur
The Loire Valley is famous for all EXCEPT: A. beautiful gardens B. large forests C. mountainous terrain D. mild climate
Is 1/4 (16x+4)-9x and -5 (x+1) equivalent? PLEASE HELPP!!!
Could someone help me please?