Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Answer the question about obesity.
FAST PLEASE HELP All atoms of the same element must have the same number of O protons. O neutrons. O compounds. O electrons.
Evaluate 2r (t – 1) ifr = 4 and t = 6
(Need done quick)Shorten and find modulus of [tex] \frac{1 + i \tan(x) }{1 - i \tan(x) } [/tex]​
I NEED HELP ASAP PLZ what was the main colonial objection to British taxes A the impact on economic ties with France B the lack of representation in parliame
What does God hope for humanity and how does he want us to experience life? URGENT PLEASEEE
What will happen to the concentration of ATP, NADPH, and sugar when you increase the temperature. Will they decrease, increase, or stay the same?
Read the details from The Riddle of the Rosetta Stone by James Cross Giblin. Detail 1: Champollion deciphered the hieroglyphics on several cartouches that were
Use the information below to solve this problem: A B note has a frequency of 493.88 Hz. Calculate its wavelength in meters. Question 2 options: 0.6945 m 0.7204
Name three specific consequences of the Boston busing crisis.