emmcintyre02
emmcintyre02 emmcintyre02
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for $18. Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for $9.50. Find the cost
of each item.

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for 18 Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for 950 Find the cost of each i class=

Respuesta :

easyjelly123 easyjelly123
  • 01-02-2021

Answer:

Yogurt : 0.5

Granola Bars: 1.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The spread of islam across north africa and the middle east affected the future of the axum civilization by: a.leading to war with nubia. b.convincing king ez
A motorboat travels 48 miles down a river in the same time it takes to travel 32 miles up the river. If the rate of the current is 4 miles per hour that is the
What is a cell and what are the parts of a cell?
500/100 in simplest form
which function has x-intercepts of 3 and 8 and contains the point (1,-2)
Why is karana afraid to make weapons?
Yasmin arrived home from play practice at 4:25p.m. The walk hone took 14 minutes. Practice began 20 minutes after the final bell and lasted for a half hour. Whe
Is 2 mi = to 10,560ft
4sin(x)−4=0 solve for x
How do forces relate to matter?