noppewpwp noppewpwp
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 35 ounce bag of chips costs $4.99.
What is the price per ounce?

A 35 ounce bag of chips costs 499 What is the price per ounce class=

Respuesta :

Renae360
Renae360 Renae360
  • 15-01-2021

Answer:

The answer to the question provided is $7.01

Answer Link

Otras preguntas

Complete your scientific explanation for the question: How did the UCSD population become bolder than the mountain population over the last 60 years? **REMEBER
Using the same food label above, If you ate the WHOLE bag of Tortilla Chips, how many calories would you have eaten? 1,650 650
Question 27 Jamal put $2100 into a savings account. The account pays 6% simple interest each year. If he neither adds nor withdraws money from the account, how
Struggling with this… please help
what property does a plate have SCIENCE
Sammy needs to use some wire to help support some of her plants. The wire is attached 3 inches high on the plant and then to the ground 4 inches from the base o
Rugged Carpet Company installed 7/8 -inch carpet over 3/8 -inch padding. 8 What was the combined thickness?
the nazis haveb= successfully exploited propaganda and culture to their advantage they did many things to ensure people supported them an example of conformity
Weary from the long voyage, the boat pulled into the harbor.
Help Please, In detail