RedditFeedback
RedditFeedback
15-01-2021
Mathematics
contestada
Can someone help? I really need help
Respuesta :
laylamarshall07
laylamarshall07
15-01-2021
The costs per 1 pound of grapes would be $3 since 9 divided by 3= 3
Yes she has enough because 6*3=$18 and she has $20
Hope this helps
Have a great day/night
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
how many rectangular prism can you make out of 20 snap of cubes
my teddy bear gave me a hug is an example of 1.metaphor 2.personification 3.simile 4.alliteration
Sound: The more _______ a sound has, the _________ its volume is.
You are standing 1 meter from a squawking parrot. If you move to a distance three meters away, the sound intensity will be what fraction of its original value?
The shape of the clock is a regular dodecagon with a radius of 14cm. Centered on the clock's face is a green circle of radius 9cm. If the region outside the cir
which organism would more closely resemble it's parent,one produced by asexual reproduction,or one produced by sexual reproduction? why?
Simple Machine Lever: A ________ that pivots on top of a fixed point called a _______.
At the concession stand of a school foot ball game, sandwiches cost $1.50 and a bottle of water costs $.90. The school sells 40 sandwiches and 80 bottles of wat
Which of the following is x⁴ + y⁴ identically equal to? (A) (x² + y²)(x + y)(x - y) (B) (x² + xy + y²)(x² - xy + y²) (C) (x² + √2xy + y²)(x² - √2xy + y²) (D) (x
During the evolution of life on Earth, the photosynthetic organisms initially responsible for raising atmospheric oxygen concentrations from less than 1 percent