sophiasaieva
sophiasaieva sophiasaieva
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Please help the best answer gets brainlets

Please help the best answer gets brainlets class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-01-2021

Answer:

n=12

Step-by-step explanation:

since the ratio is 6lbs:$8

if they were buying 3lbs it would cost $4

so with 9lbs it would cost $12

3:4

6:8

9:12

:)

Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence are the adverb clause? The dog will be quite grumpy until we take it for a walk. A. the dog will be B. until we take it f
a) Simplify the expression and explain each step. 12 + 3(2y - 3) b) Factor the expression completely 18b - 12
what is a number can give you 196
Is the sentence simple or compound? The lamp fell over and scared the cat. a. simple b. compound
in which sentence is the comma used incorrectly
The best thing you can do go keep a positive relationship with your supervisor is
Which individuals in the pedigree are identified and labeled carriers for red-green color blindness?
A quadrilateral has angles that measure 87° 69° in 104° what is the measurement of the fourth angle
ten plus eight times a number a equals eleven times another number d minus six solve for a
The height of a tree sapling was 3.15 inches last year. This year, the height is 5.38 inches. How much did the height of the tree sapling increase?