justinrodas justinrodas
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

10 pens for $8.99.
25 pens for $19.75

Respuesta :

abd772002 abd772002
  • 15-01-2021

What is the question?

Step-by-step explanation:

Answer Link
Gamer6575
Gamer6575 Gamer6575
  • 15-01-2021

Answer:

so you need to find the cost of one pen, which ever is cheaper pick that one

Answer Link

Otras preguntas

Revise and edit the paragraph. Ensure that it uses a consistent verb tense throughout. Elisa's character is established in the place she was safest and most com
Question 1 Which of the following goods is both rival and excludable? A city park A ballpoint pen A movie in an empty cinema O A fish in the ocean O All of thes
What was the significance of Woodrow Wilson attending the peace conference in Versailles?
What is an ideal gas? O A. A substance whose molecules do not take up space or interact with one another O B. A substance that can exist in either the gaseous s
the oth with the ANNUNG
How many solutions are there to the equation below? 4(x - 5) = 3x + 7 A. One solution B. No solution O C. Infinitely many solutions SUB
"If we could blossom out of ourselves, giving nothing imperfect, withholding nothing!" is an example of a a. simile instruction c. metaphor d. question b.
If mZGEF is thirteen less than five times mZDEG and mZDEF = 149°, find mZGEF. F D G
If the hand cart that the delivery person is using to transfer food from the truck to the restaurant is supplied with food debris which action would prevent cro
What is the simplified form of the following expression?