alextheman123 alextheman123
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?

Respuesta :

ginazeng123 ginazeng123
  • 15-01-2021

Answer: 3 dollars for a book.

Step-by-step explanation:

Answer Link
07angang87110
07angang87110 07angang87110
  • 27-04-2021

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Oxygen was into ally created in earths atmosphere by___.
which of caesar's flaws does brutus cite as the reason he killed him?
Outline the five ways that verbal abusers are blind to their behavior.
Write the word or phrase beginning with each letter of the word CHANGE
Should a company have the power to decide what information to give consumers about the food it produces?
How did Ben Franklin help the American war effort?
What is the coefficient of y in the expression 2 ⋅ 4 + 3y?
How do you solve negative numbers?
(13+7) × 13-3. What is the answer?
What is the relationship between the 6 in the number 7664