brianna2008bradshaw
brianna2008bradshaw brianna2008bradshaw
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Abble is going out for pizza with her friends. For $60 total, they can buy p pizzas. Each
pizza costs $12.
P

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 14-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

if Abble buy pizzas for 60 dollars

60/12=5

he can buy 5 pizzas

p=5

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer why night two elements posses similar chemical properties? A. They belong to the same group of the periodic table. B. They have the sa
answer it plz have a noce day ​
What group makes up the sufras class?
How many significant ZEROES are represented in the following number? 0.000004000
4 things about physical health
Functional groups. Question 9 please
what is the rate of change x y -2 -6 -1 -3 0 0
Multiple Select Question Select all that apply What are the benefits of a large sample size? Select all that apply. I lt controls for chance events. It enables
TO DISCOVER New ways to treat cancer [____] by medical scientists every year.
Decrease $7500 by 7%please help i need step by step explanation​