hillarylema821 hillarylema821
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

$ 4.75 for 18 oz. and 11.29 for 40 oz.
$________ per ounce
$________ per ounce

Respuesta :

CheshireHarper
CheshireHarper CheshireHarper
  • 14-01-2021

Answer:

2.25 and 4.23

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which expression represents 6 more then x
How does the skin protect your internal organs from the outside world?
What times what makes 192 but add together and makes 32?
john jacob jingleheimer schmidt buys a car that costs 21,000 he agrees to make payments at the end of each monthly period for 8 years he pays 6.25% interest com
Emilio was involved in an accident that left him unsteady and uncoordinated. which energy pathway would be best for him to work?
A woman begins driving her car 25 km north of calgary. Some time later, the woman and her car are 100 km north of calgary. What is the distance and displacemen
Factors which let to political instability in Europe
How can chemicals enter your bloodstream??
where we use have and what its mean
Marcos drops a bouncy ball from a hieght of 40 feet. The ball loses 10% of its maximum height on each bounce. How high will it bounce after 9 bounces?