jcrosscalloway
jcrosscalloway jcrosscalloway
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for fudge at Candy Lane is represented by the table. The graph shows the cost of a similar fudge that Best Fudge Shop sells.

Which is the difference in cost when purchasing 5 pounds of fudge at each store? ​

Respuesta :

zamarreh
zamarreh zamarreh
  • 14-01-2021

Answer:

$16 Dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following is a correct example of the plural possessive case?
For music class i have to write a song can you give me some lyrics and also the the theme is best friends?
The st. lawrence seaway connects the atlantic ocean to which bodies of water? QUICK!!!
Gravity on the moon is about 1/6 th the gravity felt on the earth. This is because A) the moon is so far away from the earth. B) the moon is much less massive t
The tradition of the bullfight was brought to Mexico from
At best buy they have a 42" TV that sells for $1250 and is on sale 15% and sales tax is 6%.What is the final cost?
find the circumference of a circle that has a diameter of 5. Use 22/7 for pi
Before donating a computer, you should use a program to wipe the hard disk to remove all of its data
What was the main target of the Kamikazes?
Which of the following is the main goal of fitness evaluations?