lunalovegood63
lunalovegood63 lunalovegood63
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

If eight balls can be purchased for $48, what is the unit rate? *
$48/8 balls
$1/6 balls
$6/1 ball
2 balls/$12

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

-_____-....... *snort laugh*

THATS WHAT SHE SAID!!!! XD XD XD  

Step-by-step explanation:

Ver imagen Аноним
Ver imagen Аноним
Ver imagen Аноним
Answer Link
sofiac27
sofiac27 sofiac27
  • 14-01-2021
the answer is $48/8 balls
Answer Link

Otras preguntas

Four things that were damaged ween mount etna erupted were
Are there any personifications in the poem jimmy jet and his TV set?
How to answer the following questions in spanish?? Quien batea? Con que batea?
what is 3.36 rounded to the nearest hundreth
The sum of Alan’s age and Bob’s age is 40. The sum of Bob’s age and Carl’s age is 34. The sum of Alan’s age and Carl’s age is 42. How old is Bob?
What happens when two oceanic plates collide
Katrina has 8 ribbons for her hair.3/4 of the ribbons are blue.how many of Katrina ribbons are blue.could u show me how 2 find the answer..
What is the simplest form of the fraction 4/10
The sum of Alan’s age and Bob’s age is 40. The sum of Bob’s age and Carl’s age is 34. The sum of Alan’s age and Carl’s age is 42. How old is Bob?
is a pictograph is a character that represent an idea true or false