KayaWilli970 KayaWilli970
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 pounds of jelly beans for $6. What is the unit rate?

Respuesta :

bmichegel
bmichegel bmichegel
  • 14-01-2021
0.25 I think that’s the answer
Answer Link
delilahhhhadelineeee
delilahhhhadelineeee delilahhhhadelineeee
  • 14-01-2021

Answer:

4 to 6? not 100% sure but i think that's it.

Answer Link

Otras preguntas

Solve the math problem No spamming
How long would it take a rolling can to accelerate from 16 m/s to 24 m/s with an acceleration of 4m/s2? (Which equation would I use?)
Issues over the Edwards land grant led to the first attempt by Texans to secede from Mexico known as the Whiskey Rebellion Fredonian Rebellion Texas Revolution
4. What are the references used to describe the relative location of places?​
Why was asokas first military campaign also his last campaign?
How many organs does a Human have? need full sentences
"A function is a special type of mathematical relationship between two variables, the input variable and the output variable, such that each element in the set
why is rodney harrison not on sunday night football
Pls anwer plsNonsense = report​
I need the answer for both questions btw its 1 problem I'll give you brainlist if you get it correct i need it asap