thickavacodo15
thickavacodo15 thickavacodo15
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Price for brand A: $3.86.
Price for brand B: $6.62

help please i need the correct answer asap!

Price for brand A 386 Price for brand B 662 help please i need the correct answer asap class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Brand A: 3.89/72= 0.054 for each fork --> round 0.05

Brand B: 6.62/96 = 0.0689 for each fork--> round up to 0.07

by rounding, brand A is the better buy

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is the best example of a thesis statement for a literary analysis of Romeo and Juliet? a. In Romeo and Juliet, William Shakespeare demonstrates h
What is the relationship between QM and QN
What it the overall effect of using a chronological text structure
Graph ƒ(x) = 2x - 3.
why did young men volunteer to be kamikazes
Read the following sentences and do the math to find the answer. Then write out the number in Spanish. Example: uno x dos = dos 6. dosxcien= 7. tres x cien = 8.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Find an equation of the tangent to the curve at the given point by both eliminating the parameter and without eliminating the parameter. x = 6 + ln(t), y = t2 +
Which is the genotype of the unknown offspring on row two of the Punnett square above?
Find the number of permutations in the word ARITHMETIC.