A1KYHBMARI A1KYHBMARI
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 boxes of chocolate costs 12.60 what is the price for 1 box

Respuesta :

anandhiaanu
anandhiaanu anandhiaanu
  • 14-01-2021

Answer:

4.20

Step-by-step explanation:

12.60 divided by 3 is 4.20!

Answer Link

Otras preguntas

Which invention of the Tang and Song Dynasty was the most important?
What do moon phases represent
1. Antitrust laws are designed to
What is the equation, in point-slope form, for the line with a SLOPE of -2 that passes through the point of (1,-4)? Group of answer choices y - 4 = -2(x + 1) y+
What were some popular children’s games in medieval Europe?
Which is not a way that geologists find oil and gas deposts?
Circle a has area 500 in the diameter of circle b is three times the diameter of circle a estimate the area of circle b
Which inequality represents this sentence?Six plus two is less than nine plus three.9+3 9+3
In 1998 there were approximately 430,000 people employed in the United States. According to the US Statistics, that number was expected to grow 7% annually. Ho
Why do people who participate in marathons tend to have smaller muscles? A. Lifting weights provides no benefits for them. B. Muscle endurance is more important