artucal524
artucal524 artucal524
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Rose spent $2.00 for 20 pieces of gum. Joe spent $1.50 for 10 pieces of gum. Who got the better deal?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Yes rose got the better deal

Answer Link

Otras preguntas

what's the last planet on solar system?​
Humanism was an intellectual movement that emphasized which trait of humans?
Mary has a brownie recipe that calls for baking the brownies at 190°C for about 25 to 30 minutes. Her oven measures temperatures in Fahrenheit only. At what tem
Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points) Choice A: 7 ounces of cranberries for $2.98 Choice B: 18 ounces of ranberries for $7.18 a Choice A b
How did the Civil War affect African Americans in North Carolina? Check all that apply. a. Some escaped to the North and became free. b. Many remained enslaved
Natalie went skydiving. She jumped out of the plane at 3,080 feet above the ground. At 1,710 feet above the ground her parachute deployed, and instead of contin
One grain of this sand approximately weighs 6 x 10^-6g.b) How many grains of sand are there in 7200 kg of sand?Give your answer in standard from.​
Write an equation of the line perpendicular to the given line that contains P(7,-6); y =1/8x-4 (Write in point-slope form.)
J (20a + 30° Saº (17a+ 48) K Solve for a a -
Scientists us ________waves to study the characteristics of Earth Layers_______ cannot travel through liquid, so the ________must be liquid.