myaaa1010
myaaa1010 myaaa1010
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Do you mind helping me I’m the red box and I don’t know how to put here thank you very much

Do you mind helping me Im the red box and I dont know how to put here thank you very much class=

Respuesta :

mono134579
mono134579 mono134579
  • 14-01-2021

Answer:

y= 0.50x

Step-by-step explanation:

this means that for every minute that passes, john will earn an additional $0.50. at x=1 or at 1 minute, y=0.50 which means that John. has earned $0.50 over that amount of time.

Answer Link

Otras preguntas

Why are California's mountain s and valleys generally parallel to the cost
If a 10-pound sack of potatoes costs $6.55, how much would 1 pound cost? Round your answer to the nearest cent.
How does the atmosphere insulate earth?
Round 5,389.029 to the nearest hundred?
Is Georgia a state or a country?
which hemispheres lie on either side of the prime meridian
What is the square root of 56 in radical form
How did the Agricultural Adjustment Act help farmers?
What was the Tokugawa shogunate? A. The forces that assembled and defeated the invading Mongol army in the thirteenth century B. A dynasty created after Ieyasu
What is 150% of $22?