RurlMonsterman RurlMonsterman
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

The price of 6 slices of pizza and 4 drinks is $37. The price of 4 slices of pizza and 6 drinks is $33. How much does one drink cost?

Respuesta :

stalecrackers stalecrackers
  • 13-01-2021
One drink cost $2.50
Answer Link

Otras preguntas

What is the meaning of gatsby's statement to tom i'm right across from you?
The new pane will cost $91.00 plus an additional fee for installation. A local contractor charges $120 per hour for installation. if it only takes 45 minutes to
Nina saves 40% of her summer job earnings for college.This summer she earned $200 more thanlast summer and she saved $900.write and sole an equation to find her
What is 12 divided by 15
21 is 84 percent of what number
12x + 24 - 13 = 83 what does x equal
What is the answer for all of them please tell me
¿Qué se encuentra en la ruta de paraíso artesanal? talleres de artesanía Laguna Verde muchos cultivos de añil historia de Fernando Llort cerámica de arcilla hue
Which pair of triangles are congruent by ASA
Clean, safe water and improved sanitation have contributed to which of the follow? a. the control of infectious disease. b.better government social control.