deliaespino deliaespino
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

The local farmers market has oranges on sale for 5 for 1.80

What is the cost of one orange ?

Respuesta :

ParisArmoni
ParisArmoni ParisArmoni
  • 13-01-2021

Answer:.36 cent

1Step-by-step explanation:1.80 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Help!  Your dog eats 7/8 lb. of dog food in 4 meals.  How much does he eat per meal?
Please help this is urgent! :(Emma is 3 times as old as Tara.In another 7 years Emma will be twice as old as Tara will be.Write at least one question and use al
how to write the number 119,000,003  two ways
Research skills are fundamental to
What is the common English unit of mass?
what is 6*6*6*6 written in exponential notation
How do you turn -3.625 into a fraction.
What economic and energy-related problems did Carter face?
What value does the 2 and 6 represent in the number 7,801,204.76
What value does the 2 and 6 represent in the number 7,801,204.76