aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

Triangle XYZ is shown, where n 25. Which statements are true regarding the sides and angles of the triangle? Check all that apply. n +4 OXY is the longest side.
______ are statuses that demonstrate that it is difficult to draw a firm line between ascribed and achieved statuses.
URGENT please help me with this !!!
The broad category for personnel that deliver emergency services directly to external customers is
How do you solve and figure out what numbers to use for the probability
Where does Indus river rise
The tiles on the left contain functions written using function notations. Match each function with its input
what is one major problem that has resulted from globalization in the 20th century
A quotient that involves variables
F(x)=3.7-2x g(x)=0.25x-5 what is f(x) +g(x) Pls help