shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What is the average rate of change for the sequence shown below? (I added a picture) The answer choices are: A. −2 B. 2 C. −one half D. one half
What did darwin and lamarck have in common? a. they both tried to explain how evolution happens. b. they both believed in natural selection. c. they both bel
Find the standard form of the equation of the parabola with a vertex at the origin and a focus at (0, -7).
Which statement is true about the product square root of 2 (3 square root of 2 + square root of 18 )? It is rational and equal to 12. It is rational and equal
How do convolutions work with a Heaviside function? For example, if f(t) = t^2 and g(t)=u(t-1), how do I find f*g?
an industrial machine is able to make 9 pens in 3 seconds .what is the rate made per second?
How sport personalities are portrayed by the media and how the portrayal influence people
where did Japan Court move in the late seventies
12 people are at the park, 2 go away, how many are there now?
What is question 32 and can you please explain how to do it.