electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

David is making lemonade he asked you could you some lemon juice and water the sugar starts to dissolve what can we do to speed up the dissolving process
Why is it significant that the play takes place on the south side of Chicago in the 1950's
Changes of the living cells shown on graph? With reason
Adam currently runs about 20 miles per week,aND he wants to increase his weekly mileage by 40% How many miles will Adam run per week
What event finally caused the some southern states to secede from the Union? A. Abraham Lincoln’s election as President B. The Crittenden Compromise C. The spli
Find x- and y-intercepts. Write ordered pairs representing the points where the line crosses the axes. y= 1 3 x− 2 3
Is this a good sentence? is it right? I'm I repeating something? Does it make any sense? Please correct me, Thank You ..."Despite their hardships, the Americans
Pepper Jackie has 5.8 kg of rainbow sprinkles if she divides them equally into 8 star containers how much will be in each star?
What value of x is in the solution set of -5x-15>10+20x
What percentage of the carbon atoms 2nd energy level is filled?