msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

The forecast was 70 units for the current period while actual demand was 76. the forecast for the next period is 75.8. what is alpha if a simple exponential smo
What is group discussion explain with example?
Write f(x) = |x-6 as a piecewise function.
A medical researcher claims that 60% of people with shellfish allergies do not have their first allergic reaction until adulthood. This value seems suspicious t
PLEASE HELP ME Find the length of the third side. If necessary, round to the nearest tenth. 11 12
At a restaurant, bill and his four friends decided to divide the bill evenly. if each person paid $12, what was the total bill? write an equation to represent t
how do you graph y=x-2?
How do you write 2 4 as a decimal?
Are 6 8 and 10 the sides of a right triangle?
Choose the correct adverb for the sentence she danced_______than i. a.)more gracefully b.)most gracefully c.)gracefuller d.)gracefullest