heiehdudi heiehdudi
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

I don’t knowwwwwwwwww helppp!!

I dont knowwwwwwwwww helppp class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

24 units squared

Step-by-step explanation:

the area of a parallelogram is its length times height

Answer Link

Otras preguntas

in what ways can the 1920s be considered both the best of times and worst of times?
What is the product of 4.10*^10 and 0.25*10^-6
Which equations could model this problem? A package of 12 cans of dog food costs $33. What is the unit price d per can of dog food? Choose all answers that are
12 is 25% of what number?percent ×whole=part
A peregrine falcon can fly 332 kilometers per hour. How many meters per hour can the falcon fly?
Life on the plantation revolved around the master and his family. True False
In which Muslim empire did artisans produce beautiful rugs and pottery? A. Ottoman Empire B. Mughal Empire C. Safavid Empire
Which equations could model this problem? A package of 12 cans of dog food costs $33. What is the unit price d per can of dog food? Choose all answers that are
what is the solution to this -3x is = or greater than 27
Estimate. Then find the sum. 324,867 +6,233