roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Please explain and answer without Euler’s number
The degree of the polynomial function f(x) is 3. The roots of the equation f(x)=0 are -4,0, and 2
Write an equation in slope-intercept form of the line that passes through the given point and is perpendicular to the graph of the given equation. (-4,6); y=1/4
Windows Vista and Windows 7 are examples of what? operating systems computer systems versions of an operating system graphical user interface systems
Which enlightenment political ideal is best represented in this passage? A the free market is the best way to determine the economic course of society B the gen
name three commoly eaten food made by plants or animals that provide stored energy for for embryos
if you answer 37 question correctly on a test, and received a score of 73%,how many questions were on the test
3x + 8 ≥ 11 what is the answer i dont feel like doing it
Describe the role of the plasma membrane
What is the difference between fission and fusion The help would be appreciated