Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Emperor ________ realized the Roman Empire was too large for one person to govern.
9. What's the area of the above figure, which has sides of length 6 and 8? A. 48 B. 42 C. 14 D. 28 (its a rectan
How to estimate 208 + 569
What is the least common multiple of 3, 4a, 5b, and 6ab?
What were safety and sanitary conditions like in factories? Poor and dangerous Very modern and clean They were a focal point of every factory. Due to laws, safe
What kinds of backgrounds do people who become lobbyists often have?
If vice president is impeached who takes over
How long does the average high school relationship last?
Which new musical form became widely popular among American teenagers during the Eisenhower years?
The united states primarily became involved in ww2 due to events in which area