sarahottih sarahottih
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? [You must show your work in order to receive full credit (2 points).]
12 packs of fruit snacks for $9.12 or 9 packs of fruit snacks for $6.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2021

Answer:

i think it is 12 packs of fruit snacks for $9.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The 3rd and 5th terms of an arithmetic sequence are 197 and 173. What is the 4th term? 180 161 221 185
y varies jointly as x and z. y = 56 x=4 and z =7. Find y when x=8 and z=5
For amanda's trip to chicago, she boarded a train in omaha and rode 805 km to chicago. on returning, she took the same train and route back to omaha. what dista
what would happen to a vacant lot in your community if it were left alone for the next 25 years.
An 82-year-old widow was admitted to the hospital after sustaining a fall. she was found by the superintendent of her apartment building after she was not seen
Help me. It's question 2 I need the answer for
1/3x+y=10/8;1/6x+1/5y=13/6. what is the solution set?
The combustion of 1 mole of CO according to the reaction CO(g) + ½O2(g) → CO2(g) + 67.6 kcal gives off how much heat?
Which one is it A. B. C. or D.
What else would need to be congruent to show that ABC DEF by SAS?