newmandestiny newmandestiny
  • 13-12-2020
  • Mathematics
contestada

Tickets for a family of 6 to go skiing cost $48. whats the unit price ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2020
The unit price would be $8.

48/6 = 8
Answer Link

Otras preguntas

What is one way Southern Democrats denied African Americans voting rights? A) poll taxes B) Constitutional Amendments C) bribery D) negative campaigning
Which of these devices is most clearly shown here?
Which event was one of the causes of the French Revolution in 1830?
List examples for the word benefit
Why are mangrove swamps an important Part of the ecosystem of West Africa?
what is a 180 degree
Joseph Haydn Pet Store offers wide variety of leashes for dogs. The store purchases one popular type of leash from its manufacturer for $4.38 each. Joseph Haydn
What is the chemical symbol of the element located in the 5th period that naturally occurs as a diatomic solid?
What does El queso está en la sección de los productos lácteos y agrícolas. read in English? I tried google but it didn't help at all and I'm not good at Spanis
What effect does Mr. Bullers point of view in paragraph 6