michelley1210 michelley1210
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

T bone steak cost $7.24 a pound. If you want to buy 2.25 pounds what would be the cost.

Respuesta :

mykala18 mykala18
  • 11-12-2020
it would cost $16.29
Answer Link

Otras preguntas

I need help! With whole sheet
Using Lincoln’s “A House Divided” speech, Walt Whitman’s “O Captain! My Captain!” poem, and Jane Addams’s “Influence of Lincoln” memoir chapter, you are going t
Find the equation....?!!!
GIVING AWAY 35 POINTS! What is the graph of this function?
PLZZZZZZZZZZZZZZZZ HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!! In kaddos wall what does the wall symbolize to kaddo A. control B. shame C. trust D.love
Which executive department is the largest? the Department of Labor the Department of Homeland Security the Department of Justice the Department of Defense
The raw materials that the United States produced more of during World War ll than any other country were
what is apples here in this next thing
what is 10m-p= -n, solve for m someone help i suck at math.
Penny has two jobs. During the day she works as an office clerk, and in the evening she works as a tutor. Her office job pays her $18 per hour. Her tutoring job