PawsomePandaYT
PawsomePandaYT PawsomePandaYT
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

7 apples cost $5. How many apples can i buy with $8?

Respuesta :

Tascake
Tascake Tascake
  • 11-12-2020

Answer:

7 Bc ur gonna b to broke to buy some more

Step-by-step explanation:

8-5

Answer Link

Otras preguntas

The main goal of the Jesuits was to?
8x+15=3x-20 how do you do this
The main goal of the Jesuits was to?
If there are 112 students for 14teachers, what is the fraction and the unit rate?
what is 0.3 x0.6 this is new to me
What is   a quarter past 5 mean
8x+15=3x-20 how do you do this
If there are 112 students for 14teachers, what is the fraction and the unit rate?
In the sentence   The football players train for the big game.    what part of speech is train                            The train sped over the tracks.
how do i round to the nearest whole number:examples:  25.6, 327.9, 58.2, othersand fractions like this: 109 3/4 if i can round to the nearst  whole number teel