samanthalully3 samanthalully3
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 what cost per apples

Respuesta :

tawww
tawww tawww
  • 11-12-2020

Answer:

65 cents

Step-by-step explanation:

4.55/7=.65

Answer Link

Otras preguntas

factor each expression: 4n^2-8n+3,  4p^2+7p+3, 6r^2-23r+20, 5z^2+19z-4, 2k^2-13k-24, 6t^2+7t-5, 3x^2+23x-36, 4w^2-5w-6, 4d^2-4d-35
Cells that produce antibodies that help destroy the pathogens are called what
How did Muslim law affect individual Islamic states?
I need the area of each sector in the 3 circle. Answers in term of pie . 11,14,17
Draw a number line and label at least 5 points as fractions and decimals.Explain your answer.
How to Simplify 243^1.2
How would I solve this problem 5 1/4 - 2 5/6
What is 4.9186 round to the nearest tenth
your paycheck each week is $500 if you want to save $2000 in one year how much should you set aside from your check
I need a good topic sentence for my essay about life experiences. I wanted to talk about trust on people or a recent break up but I have no idea what to start w