Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

xmariapm65 xmariapm65
  • 11-12-2020
$16 I don’t have time to explain sorry I’m helping as many ppl as I can
Answer Link

Otras preguntas

____ helps individuals, groups, and organizations store useful information, such as a list of tasks to complete or a list of names and addresses as well as prov
If one says that the clearance value of glucose is zero, what does this mean? A. Most of the glucose is filtered out of the blood and is not reabsorbed in the c
Write the formulas for the following ionic compounds: (a) copper bromide (containing the Cu+ ion), (b) manganese oxide (containing the Mn3+ ion), (c) mercury io
What should a Christian do when their government attempts them to obey a law that contradicts God’s Law?
Write a program whose inputs are three integers, and whose outputs are the largest of the three values and the smallest of the three values. If the input is 7 1
8+ [6 x (8 - 6)] ÷ 3​
The slope of the graph of y=-7 is____
Question 1 with 7 blanks Si tiene fiebre y le duele la (1) cabeza , puede tener gripe. Debe ir al médico (2) . Los antibióticos son medicamentos muy eficaces (e
what happens if lightning strikes flex tape?​
Laz Chance wears roller blades and headphones when he is at work at the Squishy Things Toy Company. He is a product packer. The headphones give him computer-gen