alvarezrosita01 alvarezrosita01
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jane wants to add chocolate chips to her trail mix. A 3-pound bag of chocolate chips costs $3.22. What is the unit price?
A $1.07 per pound
B 1.07 pounds
C$1.07
D $0.93 per pound

Respuesta :

Angelina0620
Angelina0620 Angelina0620
  • 13-06-2021

ans: A

its $1.07 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Why did Spanish friars build missions? A. They sought adventure in a new land. B. They hoped to find wealth in surrounding areas. C. They tried to establish per
occurs when an object travels in a cruved path
A grasshopper is 99 mm while a cockroach is 7 cm. What is the difference in length between the insects?
Which word does not belong out of goal objective performance potential capacity?
Highest common factor of 135 and 180
Anyone help me with this
anwser. .............................
Tiny structures in the cell that carry out the cell's activities are mitochondria nucleus organelles cyotplasm
Which is the most used operating system? A. Windows B.Linux C.Leopard D. DOS
Identify the form of the word octopus’s. A. singular possessive B. singular C. plural D. plural possessive