quinlanspence5 quinlanspence5
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 10 cans of soup for $6. How much would you pay for 35 cans?

Respuesta :

grayflames42
grayflames42 grayflames42
  • 11-12-2020

Answer:

$58.45

Step-by-step explanation:

10/6= 1.67

One can cost $1.67

1.67*35= $58.45

Thirty-five cans cost $58.45

Hope this helps. Have a great day. May it be filled with joy and happiness.

Answer Link

Otras preguntas

Please answer fast!!!!!! The question is in the attached picture...
A class trip cost a total of $414, including a museum ticket and lunch for each student. Three students were sick on the day of the trip and did not attend, so
What tone of voice does Ichabod use as a teacher
Hijsjsjsjsjdjej jejdjwjejd
Summarize the way the Supreme Court operates? Please help !!!
25-3x-2-4x+5 has how many coefficients and how many expressions
answer pls!!!! ———————-
Identify the following keys. write AK for Alphanumeric keypad,NK for Numeric Keypad,CK for Cursor Key, FK for Function keys and SK for Special Keys.1. R -2. 8
Select a Quadrant or axis where each ordered pair is located on a coordinate plane
need help with my homework plz