lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jedes mum buys a pack of 6 kiwi fruit. They cost 1.32 .how much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

sunshine64
sunshine64 sunshine64
  • 15-10-2016
the answer is: $0.22 

Just divide :)

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

b) 36 kg in the ratio 1:3:5​
1. Provide 4 ways the Soviet Union differed from the United States 2. How did the Cold War begin? 3. What policies did the US adopt to combat Soviet communist t
PLSSSSSSS HELPPPPPPP I WILL GIVE BRAINLIESTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLSSSSSSS HELPPPPPPP I WILL GIVE BRAINLIESTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLSSSSSSS HELP
I WILL GIVE BRAINLIEST!!!
Please help. I don't have much time.​
A 5kg bass (fish) gliding East at 6m/s swallows a stationary 1.5kg perch (smaller fish). How fast is the bass moving after swallowing the perch?
it is known that a certain lacrosse goalie will successfully make a save 85.11 % of the time. Suppose that the lacrosse goalie attempts to make 12 saves. What i
please help help olease
Raise the temperature of 2 g of water 2°C.
please help me travers backpack