estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

Solve the formula for c. show your steps. p = r - c
complex machine that has pulleys and winches and lifts 50 tons
What change was made in the second sentence? I always leave a tip. A tip I always leave. A. inverted subject-verb order B. changed the sentence length C. added
Ming reads 1/4 of a book each night. How long will it take her to read 3/4 of the book?
name three decimals between 16.4 and 16.5
Translate each verbal description into an algebraic expression. Simplify the expression if you can. One-half u(variable) subtracted from 3 times u(variable)
writing prompt: what is the true meaning of friendship? what characteristics should a friend have? etc etc
In this excerpt from the poem "Learning to Read" by Frances Ellen Watkins Harper, what is the meaning of the word rising? And said there is no use trying, Oh! C
Compare the emergence of advanced civilizations in Meso and South America with the four early river valley civilizations. Which of the following did ancient riv
some one help me please