06ricfal60138
06ricfal60138 06ricfal60138
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELPPPP!!!!!
my testt

HELPPPP my testt class=

Respuesta :

scarlettrichard25
scarlettrichard25 scarlettrichard25
  • 03-12-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

ok so if you divide 3.40 by 5 you get .68 and you multiply that to get 8.16 then you divide .68 to get the cost of half a pound and you get .34 so you add that to 8.16 and get 8.5.  

your answer is $8.50

hope this helps!

Answer Link
nekumaker2
nekumaker2 nekumaker2
  • 02-09-2021

Answer:i know this is no help now but plz give my sister brainliest for what she did last year.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How much do you save per class by taking the longer-term class: Weight Training, $200 for 18 weeks (54 classes) or $350 for 36 weeks (108 classes)?
Can someone help my with number six please?
Midwestern cities such as chicago illinois drew migrants from what region in the 1890s
A student tested a sample of carbon (C) by combining it with water. There was no reaction between the carbon and water. The student concluded that carbon must b
1. 1931: Flooding in China killed between 2,000,000 and 4,000,000 people. 2. 1887: Yellow River floods claimed between 1,000,000 and 2,000,000 lives. 3. 1938: Y
When was the declaration of indepence signed?
Choose the correct answer. _____ son indígenas mexicanos. Mixtecas Zapotecas Olmecas all of the above
What slowed the spread of the Italian Renaissance across Europe?
In order to be useful a scientific name has to refer to what?
PLEASE HELP!!!!!!!!! The alignment causes a solar eclipse.