agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the figure by subtraction.
f(x) = -x + 2, find f(6)
A heat engine produces 80kw with an efficiency of 40 percent. Determine the heat transfer rate to and from the wrecking fluid ​
The candy store is having a 30% off sale. Emma is going to buy $12.50 worth of candy. How much will she pay after the discount? Explain
Which of the following statements are false regarding the African slave trade? a) Africans enslaved their enemies and traded them for goods. b) the slave trade
need help due in a few minutees there is 2 questions
Select all the correct answers. Daniel is an app developer. He is working on an app for a retail store selling sports goods. The store manager explains that he
twice the difference of a number and 8 is equal to three times the sum of the number and 8. find the number
The Force(F)of attraction between two bodies varies directy as the product of thier wieghts (W)and inversely as the square of zhe distance (d)betweem them.​
Please help I have to turn this in by the end of the night