danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

2 planes are traveling 1 from houston to singapore the other from singapre to mexico city when the planes meet which plane will be closer to toronto
If you are suffering from allergies or a cold, a doctor will likely recommend which type of drug?
Use the cubic model y=3x^3 to find the value of y when x=8
What are the 'parts' of a chemical formula?
Strep throat is caused by Streptococcus bacteria. The amount of bacteria multiplies at a rate of 10^13 per 10^2 hrs. What is the average growth of bacteria per
The Federal Reserve wants to increase the money supply in the United States. What is the Federal Reserve likely to do to accomplish this? A) reduce the discount
Eating raw fruits and vegetables will help prevent scurvy. True False
identify the niche of the deer
The "Draining Energy Stores" is the second stage of stress. True or False?
The internal rate of return of a project is the discount rate at which npv is? ( a. positive ( b. negative ( c. zero ( d. negative minus positive