talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Which type of essay does not require that you examine and analyze secondary source documents? A)DBQ essay B)free response essay C)globally thinking essay D)proc
Why is density an important property of matter? Explain at least two ways in which density has practical importance regarding matter propeties.
the sum of two numbers is 30.the first number is 1/5 of the second number. what are the numbers?
Which is a short-term effect of nicotine? A. Reduced heart rate B. Decreased mucus and saliva production C. Increased blood pressure D. Decreased bowel activ
In the passage, what does the metaphor of a bird soaring in ecstasy signify? A Portrait of the Artist as a Young Man by James Joyce (excerpt) His heart trembled
What is the best definition of plot?
DNA and RNA are both. made up of nucleotides and carry molecules from one end of a cell to another. molecules that contain genetic information and are made up
an adult mosquitoes lifespan is about 16 days how many minutes is that
Use inequality symbol to compare -3+7__-10-2?
A scale drawing of Jade's living room is shown below: A rectangle is shown. The length of the rectangle is labeled as length equal to 6 cm, and the width is la