ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

What type of interview would be most likely for the following scenario? interviewing someone who has applied for a scholarship a)selection b)information-gat
Stress generally occurs when someone? A.becomes overconfident B.disregards others C.feels overwhelmed
Cody was 165cm tall on the first day of school this year, which was 10% taller than he was on the first day of school last year.
Which question best completes this conversation? Carlos: ¿Cuántos años tienes? Roberto: Tengo dieciséis años. Carlos: _____________ Roberto: El catorce de ener
The equation represents the function f, and the graph represents the function g. f(x)=3(5/2)^x Determine the relationship between the growth factors of f and g.
What is the difference between a public and a private corporation?
How do you write y-10=2 (x-8) in standard form
How do accessory pigments help chlorophyll?
The lower respiratory system includes the A. lungs. B. esophogus. C. larynx. D. pharynx
List five people who saw the risen Lord Jesus. a. b. c. d. e.