caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Supply and demand for all goods and services and constant and does not change?
Completar verbo tobe
what aspect of the Shlieffen Plan is illustrated by this map? If France and russia attacked Germany, Germany would face a war on two fronts If France attacked R
Andy and Joe both bought the same computer. Andy paid 2,500$, but Joe got a 15% discount. How much did Joe pay?
Why should I worry about debt ? Doesn’t everyone have it ?
Please help asap 61 points
Who conducts the monetary policy of the United States? The Federal Reserve The Department of Treasury Congress The President
During a total solar eclipse, the Earth, Sun, and Moon are arranged in a line, and almost all of the Sun's light traveling to the Earth is blocked by the Moon.
Solve for X. It trust in you guys ❤️
Develop an argument that analyzes the role of the cell membrane in the excretion of materials by citing evidence from classroom demonstration.