briseidaf1234 briseidaf1234
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The 6th grade took a field trip to the movies. The
table shows the price of popcorn based on the
quantity purchased. How much would it cost for
20 bags of popcorn?

Respuesta :

dajawhite4 dajawhite4
  • 04-12-2020

Answer: 60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of rhombus ABCD?
1 the rise of air travel was the first change that lead to the demise and decommissioning of route 66 true or false 2 list 2 modern day roadside conveniences/
which statement about the tempest best illustrates the effects of character depiction on a productions tone​
please help! 10 points, thank you :)
Write an equation to match each graph:
Express answer as a mixed number 14-(2/9)=
To find the value of x in the equation 9/4x + 2=20, you first get the term with x by itself on one side of the equation. How can you do that? What equation do y
Based on the information below, choose the correct answers. Note: The monthly loan payment was calculated at 119 payments of $330.38 plus a final payment of $3
F(x)x^2 what is g(x)?
dogs once covered the expanses of the Great Plains. Their grazing made the grass more nutritious for the huge herds of bison, and they were preyed upon by a var